Tiny House Özellikleri

Tiny House Özellikleri

En uygun tiny house özellikleri genel itibari ile birbiri ile benzerlik gösteriyor olsa da tasarlanmış farklı modeller iç ve dış tasarımı konusunda farklı özelliklere sahip olabilmektedir. Dayanıklı yapıya sahip olması istenen modellerin dış cephe kaplaması genel olarak her birinde aynı şekilde oluşmaktadır. Mevsimlerin ortam şartlarına kolayca uyum sağlayabilen ve bu durumdan olumsuz etkilenmeyen dış cepheye sahiptir. Bazen ahşap ve metal cephe kaplamaları ayrı ayrı bazende aynı anda tek bir tiny house üzerinde ahşabın sıcaklığını hissedin. Farklı ebatlardan oluşan tekerlekli evler, kullanıcıların taleplerine göre değişkenlik göstermektedir. Ailenin genişliğine bağlı olarak büyüklüğü de paralel olarak artmaktadır. Küçük evler ile daha büyük zamanı kendinize rahatlıkla ayırabilirsiniz.

Tiny House Modelleri İçerisinde Hangi Bölümler Bulunmaktadır?
Taşınabilir ahşap ev ve tiny house modelleri içerisinde genel olarak yaşam alanı olarak bölümlere ayrılmış olan yatak alanı, mutfak bölümü, banyo, wc ve bir adet oturma bölümü var olmaktadır. Bazı tiny house modellerinde ise ekstra olarak veranda da bulunabilmektedir. Bu tamamen müşteri talepleri doğrultusunda ortaya çıkmakta olan bir durumdur. Yürüyen evler olarak adlandırılan tiny house modellerinin en büyük özelliği ise taşınabilir olmasıdır. Römorka takılarak istenilen yere taşınabilmesi, tiny house modellerine olan ilginin asıl sebebini oluşturmaktadır.

ÖRNEK BİR TİNY HOUSE VİDEOSU – SONUNA KADAR İZLEMELİSİNİZ.

Kişiler taşınabilir evlerini araç arkasına takarak hayal ettikleri bir alana doğru yola çıkmakta ve istedikleri noktada sevdikleri ile maliyetsiz olarak konaklama imkanına sahip olabilmektedir. Tiny house evlerinin diğer bir önemli özelliği de ekonomik fiyatlardan oluşuyor olmasıdır. Bir daire fiyatının çok çok altında ücretler ile satılmakta olan bu küçük evler aynı zamanda tek bir noktaya takılı kalmayı da tamamen ortadan kaldırmaktadır. İstediğiniz an istediğiniz yerde olabilmeniz adına taşınabilir özelliği ile özel bir ayrıcalığı beraberinde getirmektedir.

Tiny House Çatı Özelliği Nedir?

 • Çatı anlamında yağmur ve güneşin olumsuz etkilerini bertaraf edebilecek bir koruyucuyu yüzeye sahiptir. Isı yalıtımlı ve ses yalıtımlı özel malzemeler ile desteklenmektedir. Çatının alt tarafında kalan tiny house tavanı da oldukça yüksek bir mesafeye sahiptir. Buradaki amaç yüksek bir çatıya sahip yürüyen evin iç kısının çok daha aydınlık ve ferah bir duruma sahip olmasıdır.
 • Ziyaretçi Yorumları (1)
  1. İhsan FİGENGİL dedi ki:

   Merhabalar
   Öncelikle güzel çalışmalarınız için tebrik ediyorum. Kendim emekli durumunda ileri düzeyde bir mobilyacı ve orta seviyede de metalciyimdir. Bu iki alanda kimseden yardım almadan bütün işi görebilir düzeydeyim. Bilmiyorum ama belki de şase başta olmak üzere poliüretan vb işlerde istenen ebatlara göre hazırlayan ehil yerler de vardır. Arz Talep de ayrı bir alan…
   Şunu sormak istiyorum, bulunduğum bölgede gücüm nispetinde bu işe el atmamı tavsiye edermiydiniz?
   Not: işçilik anlamında bu işte gerekli tüm işlemlere hakimim. Vereceğiniz cevap için (olumlu yada olumsuz) şimdiden teşekkür ederim