Tiny House Dezavantajları

Tiny House Dezavantajları

Tiny house dezavantajları anlamında bir takım istenmeyen durumları beraberinde elbette getirebilmektedir. Fakat tiny house avantajlarına göz atıldığında ise daha fazla getirisi olduğunu görebilmek çok mümkün. Şimdi kısaca tiny house dezavantajları nelerdir diye merak edenlere özel kısaca önemli noktalardan bahsedelim.

Çok kalabalık aileler için çok fazla kullanım alanına sahip olmadığı en başta bilinen dezavantajların başında gelmektedir. Küçük yaşam alanlarından oluşmakta olan bu tekerlekli çekme evlerde kalabalık aile üyelerinin hareket imkanı kısıtlanabilmektedir. Normal şartlarda 6 kişilik bir aileye kadar rahatlıkla içerisinde yaşam sürdürülebilmektedir. Uygun arazi bulma konusunda en başta biraz zaman harcamanıza neden olabilmektedir. Tiny house ev modelinizi en uygun araziye konumlandırabilmeniz için biraz zaman ayırmanız ve bir miktar harcama yapmanız gerekebilmektedir.

Genellikle bu gibi durumla için özel olarak oluşturulmuş tiny house ev kampları bulunmaktadır. Bu özel alanlardan da ekonomik fiyatlar ile yararlanabilirsiniz. Fakat size ait bir arazi buluyorsa zaten bu durum dezavantaj olmaktan çıkmaktadır zaten. Seyahat izni şartı da yine tiny house dezavantajları arasında yer almaktadır. Bu özel prosedürleri yerine getirdikten sonra sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde yolunuza çıkabilir ve evinizi istediğiniz noktaya kolayca konumlandırabilirsiniz. Sınırlı bir teknolojiye sahip olma anlamında da tiny house dezavantajları bulunmaktadır. Sabit noktada bulunan evinizden her ayrıldığınızda bu durum zaten hep yaşanmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.